Zde se můžete podělit o své zkušenosti se štěnicemi, klást otázky, získat odborné odpovědi či sami na některé dotazy reagovat.

 

Vzhledem k veliké vytíženosti se může stát, že budeme odpovídat s prodlevou.. Děkujeme za pochopení

Autor tohoto webu NEZODPOVÍDÁ ZA OBSAH JEDNOTLIVÝCH PŘÍSPĚVKŮ.

.

VZKAZ PRO SOS-ŠTĚNICE A DERTIZACE.NET

Prosím, vyřizujte si svůj konkurenční boj jiným způsobem a někde jinde.
Toto forum jsme založili za účelem odborné pomoci lidem v tíživé situaci zvané "mám štěnice". Věnujeme tomu zdarma své úsilí a svůj volný čas.  Podle zákona 480/2004 Sb sice nejsme za obsah příspěvků odpovědni a ani na ně nemusíe dohlížet a kontrolovat je (§ 5 a 6), ale nemáme už následně sílu ani chuť na rozsáhlé mailové korespondence s postiženými účastníky.


Diskusní téma: štěnice

Datum: 21.10.2017

Vložil: Petronela

Titulek: Zvlecky

Prosím Vás ako vyzerajú zvlecky malých ploštíc .. dakujem

Datum: 20.10.2017

Vložil: Vlasta

Titulek: Štěnice v bytě u sousedů

Sousedé mají v bytě prokazatelně štěnice, ale nic s nimi nedělají ani toto nenahlásili představenstvu domu. Jak je možno se bránit proti takovým majitelům bytu. Je možné toto nahlásit např. na hygienickou stanici. Mohou s tím něco dělat nějaké úřady? Štěnice z jejich bytu se jinak rozlezou i do okolních bytů a pokud se nevyhubí štěnice v tomto zdrojovém bytě budou se nadále rozlézat. Sousedé, které štěnice v bytě mají s tím nemíní nic dělat ani to nijak řešit. Jak se bránit?

Datum: 17.10.2017

Vložil: darja

Titulek: stenice

Prosim mužou se štěnice zdržovat a množit se ve vlhku na stropě?Jsou to černe hnízda ve starém domě na toalete.Děkuni

Datum: 16.10.2017

Vložil: Anna

Titulek: Cernaannna@seznam.cz

Dobrý den .je to asi měsíc možná měsíc a půl co jsem doma našla stenice. Začla bych asi tim ze Máme psa několikrát mela naše fena bkechy používala jsem řadu přípravku atd trvalo mi to skoro nic rok než jsem se jich zbavila jelikož v okolí jsou taky psi .pak najednou dcera saméj stipanec říkam a je je zase blechy šla jsem na veterinu a koupila prášek na blechy za pár dni koukám na zemi něco mrtvého říkam je konecne něco zabírá na ty blechy takle jsem je nasla v průběhu 14 dni asi 4 az jednou říkam vyfotím příteli tu blechu a ona to stenice tak jsme začali pátrat od kud se vzali pritel mi koupil sedacku od známého říkam tak je to z toho hned jsme ji vyhodili vyfotila jsem i prkna a celou sedacku a začala jednat bydlíme v cihlovém baraku .deratizator nám dal přípravek který radíme vodou a stříkám skoro každý týden mezitím od začátku jsem našla na zdi asi zive během 14 dni a pak asi za týden po asi druhém postřiku jednu odpoledne .Zavolala jsem deratizatora k nám aby se sel podivat mam v pokoji jen stěnu malou dcery dva kočárky postýlku pro panenky a pc stul sundala jsem i plovoucí podlahu nevidím už nic vstávám ve dvě ráno někdy i 3 za noc a nic nevidím ukazovala jsem i fotky sedačky kterou jsem vyhodila pánovi z firmy a říkal ta byla cista .spim na zemi aby se to nerozneslo do dalších místností spi semnou i pes prý to chudák odnáší všechno má i vykousany chlupy .dnes jsem dělala další postřik který jsem koupila od odborníka je to jako mléko a straně to smrdí nechám vzdy místnosti zavrene tak 3 az 4 hod.Prosím o radu jak poznám ze už je nemam nebo lezou od jinud ten pan říkal máte to tu čistý ale musel bych vidět všechny byty ale sousedke vztahy jsou tu na bodu mrazu.Děkuji moc za odpověď jsem opravdu zoufala za celi měsíc nebo měsíc a půl jsem našla tak asi 5 mrtvých velký dospěli a asi 3 zive mláde a celkem a na zdi lezouci asi 4 už přesne nevim když to prezenu tak 15 az 20 za měsíc a půl .nevím zda tu furt jsou obden peru peřiny věci nemam ani ve skříni ale v pytli .už jsem opravdu na dně .jestli je mám Já nebo lezou od jinud

Datum: 10.10.2017

Vložil: ina

Titulek: prevence

Díky za odpověď na dotaz z 22.9. Teď se chci zeptat, jestli má smysl používat jako prevenci nějaký běžný spray z drogerie proti lezoucímu hmyzu nebo třeba Karakilu z internetu na postříkání oblečení co mám zrovna na sobě a tašek při cestování. Jezdím často meziměstskými autobusy a bojím se odkládat tašky do zavazadlového prostoru nebo nad sedačky.Díky

Datum: 01.10.2017

Vložil: zdenka horvathova

Titulek: za jak dlouho se zbavim steniv

Dobry den, jen sem se chtěla zeptat vyskytli se nám doma stenice byl proveden 1 zásah . Mam malou 2letou holčičku tak jsem šla přespat u mamky . Měli sme tam jen úplně male průhledné potvory jenže po 3 dneh jsem se tam šla podívat a našla jsem tam asi 4 velké je to normální ? Ze se objevujou po zásahu ? Za týden budem mít 2 zásah chci se zeptat po tým 2 zasahu se toho uz napořád zbavim ? Nebo co mam délat ať uz se nám to tam nedostaneme

Datum: 08.10.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: za jak dlouho se zbavim steniv

1. Ano normální to je
2. jestli se toho chcete zbavit, musíte dodržovat pokyny firmy a jedním z nich je přespávání v bytě
3. Kdyby zásah prováděla naše firma, odpověď by byla, že ano, po druhém zásahu už vše vymizí, ale vzhledem k tomu, že nevím, jak byl zásah proveden a tomu, že tam nespíte, Vám nemohu sdělit nic bližšího

Datum: 29.09.2017

Vložil: Táňa

Titulek: desinsekční firma nechce zásah provést

Dobrý den, prosím o radu: v bytě, ve kterém bydlím, je potřeba zásah firmy. Štěnic je sice málo, protože je stále nemohu nalézt, ale kousance a odchycené v monitorovacích pastích dokazují jejich přítomnost. Byla jsem za celou dobu tří měsíců pokousána jen třikrát, ale nějaké větší množství nemohu objevit. Jenže firma nechce zásah provést, protože se zde v domě lidé nedokážou domluvit a některé byty při posledním zásahu údajně neotevřeli. To jsem zde ještě nebydlela. Při tom hovoru jsem navíc zjistila, že nikdo z domu štěnice u nich nehlásil. Je to bytovka s devíti byty. Za krátkou dobu se budu odtud stěhovat, tak bych potřebovala poradit, zda bude efektivní, když stěhovací firma použije parní čistič a nábytek ve spárách párou ošetří.
Ale hlavní místo jejich výskytu bude asi přilepený koberec, který zde zůstane. Byl zde už při mém nastěhování v únoru t.r., ale to jsem netušila, jaké komplikace to může způsobit. Ale kvůli dalšímu nájemníkovi bych ráda štěnice v koberci zlikvidovala, protože budou štěnice asi pod ním. Tak můj další dotaz zní, zda okolo zdí aplikovat gel proti hmyzu a pak párou po ploše koberce celou plochu propařit.
Celou dobu střídavě používám přípravky alfa Atak proti hmyzu od firmy AgroBio Opava a Effect Ultimum od firmy Unichem ze Slovinska. Tak bych práh pokoje jedním z těchto přípravků nastříkala. Zřejmě i proto se ty potvory nerozšířily do celého bytu. Taky důsledně nepřenáším mezi pokoji nějaké věci, a když si beru oblečení, tak jedině vyprané na 60st.
Objednat nějakou firmu a sama platit je pro mě dost náročné, ze svého starobního důchodu je to pro mě dost velká částka, tak potřebuji najít jiné dobré řešení.
Děkuji. S pozdravem Táňa

Datum: 08.10.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: desinsekční firma nechce zásah provést

Myslím, že už jsme odpovídali e-mailem.. Štěnic se nezbavíte ani jedním z těch přípravků a už vůbec ne gelem - ten je požerový pro úplně jiný hmyz. Štěnice již dávno nebudou jen v koberci, ale nejvíce právě v postelích. A ani párou není dostačující. Doporučuji skutečně odbornou firmu, jinak utratíte spoustu peněz za přípravky bude Vás to stát hodně nervů, ale štěnic se nezbavíte.

Datum: 23.09.2017

Vložil: Katka

Titulek: Štěnice

Dobrý den , v jednom bytě u nás v domě se objevily štěnice pani nechala udělat okamžitě likvidaci firmou.Zajímalo by mě zda Svj je povinno jí deratizaci zaplatit. Nikde jinde se neobjevily do sousedních bytů byly dané pastičky děkuji za odpověď

Datum: 08.10.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: Štěnice

ze zákona vyplývá, že povinnost zajistit zásah je na výhradně majiteli nemovitosti - bytu/domu apod.

Datum: 22.09.2017

Vložil: ina

Titulek: chalupa

Dobrý den,11.8.nám byl proveden 2.postřik na chalupě.
Následujících tři týdny v ložnicích vždy někdo spal a v horní ,kde se prokazatelně štěnice vyskytly došlo ještě i k nějakým štípancům.Od té doby jsme na chalupě nebyli a vlastně nevím, zda byly úplně vyhubeny.
Můj dotaz je, co případné přežívající štěnice dělají, když klesly teploty a jak se zachovají, pokud jsou jen v horni ložnici a my po příjezdu na víkend budeme pouze v přízemní a budeme tam topit. Začnou migrovat? Jak se přesvědčit, jestli v patře ještě jsou?S topením je to tam problematické.
Je možné že během zimy vymrznou? Děkuji

Datum: 08.10.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: chalupa

1. když klesnou teploty dochází ke zpomalení metabolismu až skoro k jeho úplnému zastavení, ale určitě nedoufejte v to, že by chcíply, tak nízko teploty uvnitř určitě neklesnou.
2. ano, mohou migrovat
3. přesvědčíte se jednoduše, když tam přespíte

Datum: 17.09.2017

Vložil: Ivana

Titulek: dotaz

Dobrý den...mám dotaz...u mého otce v panelové bytě se objevily štěnice...požádal o pomoc mého manžela o přípravu bytu před plynovanim...manželovi spadla na hlavu policka...která byla plná stenic...druhý den se mu na těle objevilo několik stipancu...chci se jen zeptat...jestli ho mohli stenice postipat tím ze na něj spadly nebo to přinesl domů a postipalo ho to přes noc...všechny věci si svleknul venku na zahradě a okamžitě vypral na 60st....mám z toho hrůzu...děkuji za odpověď

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: dotaz

Obojí je samozřejmě možné, ale Pokud se svléknul a vše dal do Pytle ještě Před Příchodem domů, mohlo by to být v Pořádku. Nezbývá než čekat nebo nechat rovnou ošetřit...

Datum: 17.09.2017

Vložil: Hanka

Titulek: štěnice

Dobrý den. Zdržovala sem se v bytě kde v jednom pokoji ne v mem byly štěnice. už jsem déle jak mesic v jinem dome ( u rodičů) nikde nic nepozorujeme štípance nejsou, když tak maximalne od komára - těch tu máme šíleně moc.

každý vecer pro jistotu prohlížím matrace a postel, ale nikde nic ani trus ani zadni jedinci .

Chtěla bych se zeptat jestli máte nějaký odhad na to, za jak dlouho by tak pripadne přivezené štěnice, mohly objevit? a zda je velka pravděpodobnost, že když jsme tu čtyři a ani jeden poštípan, že by se radej skrývali a hladověli nez vylezli a poštípali nas nekoho ?


Předem Vám mnohokrát děkuji, třeba po vaší odpovědi už budu konečně v noci spát .

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: štěnice

Pokud má štěnice v dosahu potravu, nebude dlouho hladovět. Většinou to lidé odhalí po cca 1-2 měsících. Když jsou hodně citliví i dříve, když nemají reakci, tak klidně i po 3-4 měsících.


Datum: 19.10.2017

Vložil: Hanka

Titulek: Re: Re: štěnice

Dobrý den.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Ještě bych se chtěla zeptat.
Pokud je i po 3 -4 mesicich co nebude nikdo poštípan ani nenajdeme žádné jedince je možné že tam štěnice sou ??

V současné době uz je to 2 a pul mesice co jsem zpět. V domě všichni spíme a nikdo poštípan není ani sme nikde nenašli žádné jedince, ale ještě furt nejak nemůžu zrovna dobře spat.

Přede Vám děkuji za odpověď.

Datum: 14.09.2017

Vložil: Marta

Titulek: Štěnice

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Před týdnem nám udělali postřik na štěnice, kde jsem vše z úložného prostoru pod postelí dala do igelitových pytlů, samozřejmě vše vyprala, ale zapomněla jsem, že v pytlích jsou společenské hry,kresby a sešity od dětí a teď se bojím, že jsou ty štěnice v těch krabicích a znovu by se mohly namnožit. Další postřik máme za týden. Mám to raději asi vyhodit, že?
Velmi Vám děkuji.

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Štěnice

Nemusíte, proberte opatrně vše např. ve vaně, pro větší jistotu mžete nadělat balíčky a vše postupně zmrazit...

Datum: 12.09.2017

Vložil: admin-1

Titulek: vzkaz pro pana Honzu

Děkujeme za Váš příspěvek, nicméně se v podstatě jedná o reklamu na konkurenční firmu - byť jistě dobrou - a proto jsme příspěvek smazali. Jistě chápete, že věnovat zdarma své úsilí i čas tomuto foru není jednoduché a proto se nám to nezdá fér...

Datum: 05.09.2017

Vložil: Lucie

Titulek: hubeni párou

Dobrý den.

Bydlím na bytě kde si spolubydlící z dovolene privezla štěnice zjistili jsme to az po nejake dobe a byt nechaly vystříkat postřikem , ale od doby co spolubydlici zjisila že štěnice sou v bytě jsem několikrát jela i s věcmi k rodičům.
tam nikde nepozurujem že by se štěnice vyskytovaly. je to už vic jak 3 tydny a nikdo neni poštípaný ani nikde nejde nic vidět. prohledaly jsme postele matrace i sedačky a nikde nic.

Doma máme parní čistič který má něco kolem 100°c teplotu páry.
Chci se zeptat , kdyz bych dukladne preventivne použila tenhle parni cistic na matrace koberce ,postele a vsechny možné kouty a věci kde by se eventuálně případně štěnice mohly vyskytovat , zda nemůžu zhoršit situaci. četla sem že štěnice umírají i s vajíčky pri teplotě nad 60 °c ale raději se ptam jesti bych tim jeste případným výskyt nejak nezhoršila .


Děkuji za odpověď.

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: hubeni párou

Dobrý den,

preventivně a při počátečním zamoření může pára pomoci.

Datum: 04.09.2017

Vložil: Karolína

Titulek: Lezou štěnice po bytě i když není v bytě člověk ?

Dobrý den.

Mam pronajaty pokoj v bytě 4+1.
Bydlíme zde tři. Já, slečna které byt patří a ještě jeden spolubydlící.

Spolubydlící si nějakým způsobem přinesl do bytu štěnice.
Po zjištění slečna majitelka volala deratizaci.
deratizace byla provedena postřikem celého bytu.
Při provádění Postřiku bylo zjištěno že štěnice jsou převážně jen u spolubydlíciho v pokoji. Já a slečna majitelka jsme měli v pokoji jen po jedné štěnici kterou pan odborník při stříkání našel a přímo ji zabil a ani jedna pokousana nejsme jen spolubydlící co štěnice přivezl. Vystříkal nám oblečení , vlezl i do skříni postříkal všechny kapny a všechno co v pokoji bylo.
Nicméně spolubydlící se sebral a ještě se v bytě neukázal.
slečna majitelka odjela na dovolenou a já musím odjed také pryč.

Takže bych se chtěla zeptat zda stačí když byl proveden postřik a na konci měsíce bude opakován. Zda stačí takové ošetření nebo jestli je potřeba třeba i dýmovnice nebo ošetření párou?
Nebo jestli je třeba dobré umístit ještě lepová monitorovací past na štěnice s atraktantem?

Také bych se ještě chtěla zeptat zda štěnice vylízají i během toho kdy v bytě nikdo není nebo zda jsou schované a vylízají pouze v dobu kdy cítí člověka v bytě.
Předem moc děkuji za odpověd.

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Lezou štěnice po bytě i když není v bytě člověk ?

Určitě není dobré byt opustit, někdy to ale jinak nejde. Dýmovnice jako doplněk postřiku zvýší jeho účinek. Nelze v zásadě vyloučit, že se to nepovede, ale také nelze zaručit. že ano. Je to 50 na 50. V momentě. kdy zůstanou štěnice "doma samy", začnou se po čase rozlézat a hledat potravu.

Datum: 02.09.2017

Vložil: Bedřich.

Titulek: Štěnice

Týden po prvním postřiku ještě nacházím v posteli sice málo aktivní ale stále živé štěnice /tak jednu denně/.Psychicky mě to deptá.Chtěl bych vědět zda se situace zlepší a jak dlouho působí nastříkaný přípravek.V lůžku přespávám i kdy ž je to odporné.Štípance na sobě nevidím asi to mě nepůsobí .Chtěj bych vědět jestli nemáte zkušenosti se solidními firmami,které působí na území Ostravy. U nás zákrok provedla firma Gratis.Měl bych ještě dotaz na váš názor na hubení štěnic horkou suchou párou které doporučuje na internetu firma G-Stev sro.Děkuji

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Štěnice

Dobrý den,
je normální, že po prvním zásahu se mohou ještě štípance i štěnice objevit. Je potřeba to psychicky vydržet. Kolem Ostravy nikoho neznáme, je to na druhém konci..
Na to se nás ptá hodně lidí - pára je dobrá věc - jako doplněk, vždy musí jít ruku v ruce s postřikem. Dle metodiky, vzhledem k bionomii štěnic, je třeba provést druhý zásah - v odborné literatuře se mluví dokonce o více zásazích. Určitě se leckdy podaří - a to i bez páry - vyhubit štěnice jedním zásahem. Nelze na to však spoléhat, často se stává, že dotyčný už potom není schopen kvůli zminimalizování populace štěnic jejich výskyt detekovat. Stane se tak opět až po určitém čase, kdy se už znovu rozmnoží. podle citlivosti dotyčného to může být klidně 1 - 3 měsíce.

Datum: 02.09.2017

Vložil: Karol

Titulek: Rada

Dobrý den, můžete mi prosím také poradit? Synové 6 let a 4 měsíce, spinkají ve stejném pokoji, starší celý postipany, miminko nic, Štípance se tedy objevily po dni stráveném u rybníka, avšak sousedí nad náma štěnice měli, kontrolovala jsem vše, žádné hnízdo jsem nenašla, dnes u mě v rozkládací sedačce malý světlý brouček, u syna také a jeden lezl po zdi, jen světlý broučci, mohou to být nymfy, nemohu spát, pořád jen svitim a kontrolují

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Rada

To, co jste našla, nemusí být štěnice, ale také to neznamená, že tam někde nejsou. Je normální, že nejdříve sají na 1 člověku, Potom se postupně rozlézají dále. Určitě objednejte firmu na prohlídku - jste-li v našem dosahu, volejte na 773 531 315

Datum: 30.08.2017

Vložil: Lída

Titulek: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

Necháváme okno otevřené, takže jsem doposud nevěnovala pozornost kousnutí , které jsem považovala za od komáří, nicméně v poslední době mě intenzivní pálení i vzbudí a hlavně do rána zmizí beze stopy. Dnes jsem v polospánku nahmátla cosi měkkého, bohužel mi to došlo až když jsem procitla úplně a bylo to pryč, kousance na několika místech palčivě svěděly, komáří ani štěnice nikde. Do rána po kousancích ani stopa, což po komárech bývá. Prohlédla jsem okolí postele a žádné popisované známky štěnic jsem nenašla. Mohou se kousnutí projevovat takto? Je na čase volat firmu i když jsem vlastně kromě kousanců, které ráno nejsou vidět ani cítit , nic nenašla?

Datum: 01.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

Reakce na poštípání je u různých lidí různá. V zásadě platí, že v době, kdy něco pocítíte, je už štěnice pryč - vypouští dostatek látky, která místo znecitlivuje. To, že Vám štípance zmizí a od komárů ne je zvláštní, ale ne zas až tak moc. Určitě bych zvážila prozatím provedení prohlídky nějakou firmou.

Datum: 01.09.2017

Vložil: Lída

Titulek: Re: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

OK, děkuji, myslela jsem si to. Předpokládám, že když zjistíte invazi, dvakrát nepojedete a uděláte zásah hned-je tedy vhodné dělat v předstihu nějaké předběžné akce? Myslím např vystěhování, vyprání a vymražení textilí ze skříní a úložných prostor, zapytlování a přenesení na nějaké neutrální území, např do sprchového koutu? Nedovedu si představit, jak to všechno udělat v krátké době a přitom v tom bytě dál bydlet. Co s knihovnami a věcmi, které nejdou ani vymrazit, ani vyprat? Bude nutné vystěhovat a vystříkat i skříně, nebo stačí jen postřik nábytku a pak dělat svědomitě návnadu?

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Re: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

V zásadě Platí, že je třeba vyklidit vše z Postelí a jejich okolí. Pokud by bylo nakonec třeba udělat víc, oznámí vám to jistě technik. Určitě nic nestěhovat

Datum: 27.08.2017

Vložil: Postrik vs. Para s postrikem

Titulek: Prosim o nazor

Dobry den, moc se omlouvam, ze rusim takhle v nedeli, pravdepodobne jsem si privezla stenice v patek brzy rano v kufru z jednodenniho pobytu v Praze. Vcera vecer jsem nasla jednu u syna v posteli, od te doby nikdo v pokoji nebyl a ja panikarom a obvolavam firmy v okoli, jsem z Karvine. Cetla jsem na netu vase diskuze a obdivuji a dekuji za tuto vasi cinnost, jen jsem chtela znat vas nazor na likvidaci 200stupnovou suchou parou v kombinaci s postrikem, pry je to na poprve v 95%, ted to sice vyjde draz, ale v souctu, kdy se postrik musi opakovat, to neni takovy rozdil, mohu se s detmi prestehovat do noveho. Budeme stehovat jen obleceni, ktere uz ted peru na 60 a 90 C. Moc dekuji

Datum: 01.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Prosim o nazor

PředPokládám, že jsme sPolu již hovořili Po telefonu...

Datum: 09.08.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Postrik

V jakem meritku se michaji slozky na postrik? Prvni postrik proveden 10.6po nem jsem nachazela stále e lezouci jedince. Pan od firmy tvrfil, že je to normalni. Nyni drihy postrik, dle protokolu jine davkovani latek do postriku, po nem nachazime mrtve.. Znamena to ze prvni postrik byl proveden spatne?

Datum: 10.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Postrik

Ne, pán má pravdu, je to zcela normální. To neznamená, že po prvním postřiku není spousta mrtvých, ale líhnou se ještě vajíčka..

Datum: 10.08.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Re: Re: Postrik

No ale nenasla jsem mrtve žádné... Az ted po druhém... Jak dlouho musi lezt po osetrenych plochach aby chciply? Uz jsem z toho fakt na prasky. Tyden po druhem postriku a nasla jsem dve živé

Datum: 09.08.2017

Vložil: Martin

Titulek: dymovnice

Dobry den, je mozne pouzit v panelaku dymovnice proti stenicim, nebo je toto nejak zakazano? Chtel bych je koupit ale abych z toho kdyz je v byte odpalim nemel nejake problemy. Dekuji za odpoved.

Datum: 09.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: dymovnice

Dýmovnici samozřejmě použít jde, musí se ale dobře vše utěsnit. Každopádně Vám to nedoporučuju!!! Štěnic se dýmovnicí nezbavíte. Pročtěte si starší příspěvky.

Záznamy: 1 - 40 ze 841
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek