Datum: 23.10.2018

Vložil: Katka

Titulek: Stěnice

Mám na Vás dotaz, jelikož jsem se dostala do velice nepříjemné situace a nevím na koho se obrátit.. Věřím, že mi v dané věci poradíte, pomůžete.
Cca před měsícem jsme v bytě objevili stěnice. Bylo to z pátku na sobotu a hned v sobotu jsem kontaktovala SVJ.
V pondělí přijel odborník, zkontroloval situaci a sdělil mi, že výskyt je poměrně rozsáhlý, asi dva měsíce. Dřív jsme opravdu netušili, že s námi stěnice bydlí.
Nikdo v baráku žádnou štenici nemá, neobjevil. Sousedi pod náma prý jednoho broučka viděli, ale rozhodně to štěnice NEBYLA.
U nás v bytě proběhla celková desinsekce údajně nejsilnějším postřikem na trhu v Evropě. Všechno prádlo včetně peřin, dek... jsem dala do čistírny a mám uložené v pytlích (cena za vyprání všeho 5000,-Kč). Dle pokynů jsem po postřiku nevytirala, neutirala prach.
Minuloz sobotu, po dvou týdnech, se dělal opakovaný postřik, popraš zásuvek a vyplynování bytu. 4 bomby nejsilnější látky, která je do bytu možná (3.stupeň).Postřiku spotřebovali prý 22l,což je víc než dost... Deratizator je se mnou téměř denně v kontaktu, posílám mu videa, fotky a hlasum, kdy kde jsem co objevila.
Všechny byty v našem patře, v patře pod námi, chodby a výtahy byly též prostříkány.
SVJ rozhodlo, že nájemníkům preventivní zásah proplatí z fondu oprav a já, jakožto zdroj nakazy, si desinsekci ve svém bytě musím uhradit sama.
Kdybych to nenahlasila a čekala, až se ozve někdo jiný, byl by tím pádem první on. Není možné zjistit jak se ke mně štěnice dostaly. Pokud je někdo měl, zatajil a snažil se je vyhubit dostupnýma prostředkama, mohly migrovat. Není prý možné je podobnýma přípravkama vyhubit. Bohužel to se taky nedozvím...i kdyby tomu tak bylo, NIKDO to neprřizná.
Částka bude zřejmě poměrně vysoká, ještě mi ji pro jistotu ani nerekli, ale prý se budeme moct domluvit na splátkách...
Stěnice i přes velmi razantní zásah nacházím a to i na WC. Prý je to normální, že po postřiku vylezaji... Nemyslím si, že zrovna koupelna a WC.
Kamarádka, která pracuje v obchodním řetězci, se na to ptala jejich deratizatora, který dělá kontroly a podobně. Prý je to zvláštní...
Opravdu si musím zákrok uhradit sama a ostatní byty to budou mít proplaceny z fondu oprav, který též platím?
I kdybych opravdu byla původcem výskytu stěnic já, rozhodně jsem to neudělala úmyslně a vědomě.
Nehledě na to, že někteří sousedé se na mě dívají skrz prsty, neodpoví na pozdrav a dokonce ani sousedky pejska jsem si nemohla pohladit.
Jsem na pokraji psychického zhroucení a ještě mám být finančně na dně?
Syn, 8 let, chodí do stacionáře, je těžce mentálně postižený a já na brigádu, abych nás uživila. Ani dovolenou jsme si nemohli dovolit a teď budu vydělávat na stěnice? Prosím moc o radu jak se tyto problémy řeší.
Predem velice děkuji a přeji hezký den.

Přidat nový příspěvek