Datum: 21.06.2018

Vložil: Markéta Borovanská

Titulek: Re: Dezinsekce prováděná firmou

Dobrý den, dovolím si odpovědět za manžela - nestíháme.
Celá situace, jak ji popisujete, je celkem podivná.

1. Je třeba si definovat, co je to bar. ošetření. Neexistuje, bohužel, žádná oficiální směrnice, jak postupovat. Je to tedy spíše na každé firmě. V drtivé většině firmy provádí ošetření migračních cest (okna, dveře, topení, rohy místností, kolem postele - možná občas stříknou i do postele - tedy tzv. bariéru, přes kterou když štěnice přeleze, bude zasažena insekticidem. Pokud už se ale štěnice dostala do bytu (aktivní jsou hlavně v noci), putuje za člověkem, který je v noci samozřejmě v posteli, nasaje se a schová se v nejbližším možném úkrytu (tedy někde v posteli). Potom je samozřejmě takové ošetření zcela k ničemu. Ale nájemníci mají dobrý pocit a firma vydělá.
My např. provádíme také ošetření postelí a okolí s tím, že probíhá prohlídka. V momentě, kdy se potvrdí výskyt (často se jedná zatím o pouhých pár teček), musí dojít ke klasickému důkladnému zásahu.

2) Ošetření okolních bytů je nejlepší provádět současně s výskytem, ale někdy záleží také na objednateli, co je ochoten objednat apod.

3) Pokud se projevil později výskyt i v sousedních bytech, je klidně možné, že už tam mohla nějaká štěnice být před ošetřením.

4) Jestli se u Vás našel takto malý výskyt, je zvláštní, že je s tím takový problém. Nechápu, co znamená, že u Vás už dál probíhala pouze bar. ošetření. Pokud je v bytě výskyt (byť sebemenší) musejí proběhnou vždy dva regulérní zásahy.

5) V zásadě platí, že odstup mezi postřiky by měl být min. 2 a max 6 týdnů. Je to z důvodu bionomie štěnic. Musí být už vše vylíhlé, ale zase ještě nesmí být další samičky schopné klást další vajíčka. Také záleží na přípravku, některé mají rychlý nástup, některé pomalejší. Opět neexistuje žádná oficiální směrnice, vše je na zkušenosti firmy v terénu. Ale opravdu i nám se osvědčilo s našimi přípravky provádět druhý zásah po cca 3 týdnech.

6) Celé to na mne působí špíše tak, že může být ještě někde dále nějaký silný zdroj, ze kterého došlo k rozšíření do jmenovaných bytů a stále může docházet k migraci...

Vycházím pouze z informací, které jste napsala, může to být i jinak.

Přidat nový příspěvek