Datum: 18.06.2018

Vložil: Bára

Titulek: Dezinsekce prováděná firmou

Dobrý den, pane Borovanský,

narazila jsem na Vaše stránky a doufám, že mi dokážete zodpovědět otázky ohledně správného postupu při provádění dezin.zásahu prováděného profesionály.
Již více jak půl roku bojujeme s tímto hmyzem a místo toho, aby docházelo k jeho likvidaci, štěnice se objevují v okolních bytech.
1.nález byl u nás v bytě (3 dospělí jedinci), ihned se stav hlásil na družstvo, aby se zajistil co nejrychlejší zásah. Překvapilo mne, že firma neprovedla žádnou plošnou kontrolu (vchodu, sousedních bytů, ani bytů nad a pod námi)
Ten proběhl rychle během pár dní, firma použila přípravek Cimex-out 2% a žádné další jedince nenašla. Až o týden později došlo k ošetření bytů nad a pod námi.
Všechny další postřiky byly u nás již jen bariérové a vždy s odstupem měsíce.Je tento odstup dostačující? Většina odborníků se kterými jsme situaci konzultovali se přikláněla k názoru, že odstup je nejúčinnější v odstupu 2-3 týdnů. Mezi druhým a třetím postřikem se štěnice již objevily v bytě nad námi. U nás nález nebyl dle firmy po druhém i po třetím postřiku, po kterém jsme tedy na základě prohlášení dezin. firmy že je náš byt čistý začali stěhovat první nábytek na další nemovitost.Bohužel jsme si štěnice přestěhovali taktéž :( . Mezitím se štěnice dostaly i do bytu pod námi... my jsme si na základě zkušenosti s jinou firmou, která nám prováděla dezinsekci na druhé nemovitosti (úspěšně, 3 postřiky s odstupy 3týdnů) zakoupili feromonové návnady, které jsme do bytu umístili, jelikož firma, která nám byt ošetřovala prohlásila za práci řádně ukončenou. Do této pasti se nám v bytě po cca 3 týdnech chytila živá štěnice....Zajímá mne Váš názor na postup firmy, která nám ošetřovala byt. Podotýkám, že jsme všechna požadovaná opatření dodrželi a ve vchodě nemáme žádného problémového nájemníka.
Děkuji za Vaši odpověď
Bára


Přidat nový příspěvek