Datum: 05.06.2018

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Prosba o názor

Dobrý den,

1) píšete, že se dělaly dva postřiky, to je v pořádku. Sousedka bar. ošetření, ale v bytě nad byli jen seznámeni - znamená to, že v horním bytě nebyl proveden zásah? Proběhla alespoň prohlídka? To, že někoho informujete a spolehnete se na tvrzení, že nic nemá, totiž ještě neznamená, že se v daném bytě štěnice nevyskytují.

2) Štěnice na záchodě či koupelně se opravdu běžně nevyskytují. Stává se občas, že si je tam lidé zanesou s ložním prádlem, to potom ano. Ale jestli jste už měla vše vyhubené, spíše migrovala z jiného bytu.

3) Štěnice samozřejmě oknem přilézt mohla. Mohla ale také právě migrovat z Vašeho bytu.

4) Ano, lidé mohou mlčet s tím, že mají štěnice, se většinou nikdo nechlubí. To je právě úkolem firmy - měla by informovat majitele (v tomto případě družstvo) o rizicích a zajistit minimálně barierová ošetření všech okolních bytů (nad, pod, na patře) a případně prohlídky ještě dalších bytů. Další věcí samozřejmě je, pokud to majitel nechce objednat/platit. V tomto případě my často děláme prohlídky pouze ze své iniciativy - s ohledem na zoufalé nájemníky.

5) Ve sklepě se štěnice také běžně nevyskytují. Jsou synantropní - tzn. úzce vázané na přítomnost člověka. Opět jedinou možností je, že ba je tam někdo zanesl třeba se zamořenou sedačkou. V tom případě se nejpozději po 30 dnech začnou rozlézat do okolí a hledat potravu.

6) Sběrači od popelnic jsou všeobecně problém. Zde samozřejmě výskyt být může. Výjimečně se stává i to, že přelezou "obbyty" - asi v případě, že nenajdou nějaký otvor do bytu (pootevřené okno, škvíru atd). Jste ale opravdu celkem daleko. Bylo by to spíše zvláštní. Ale vzhledem k tomu, že jste v přízemí, mohlo dojít k tomu, že někdo vyhazoval zamořený nábytek, dole si ho položil a mohlo z něj něco vypadnout...

7) Nevím, jak kvalitní ošetření dělá ta firma. Dost často jezdíme po ostatních firmách (když už jsou nájemníci zoufalí a neví si rady) a dozvídáme se věci, jakože tam byl pán 10 minut, nebo že, když nadzvedl postel, ve které byly stovky štěnic, řekl no fuj, tam nepolezu, stříkl sem tam, vzal 2500 a šel.. :)
Píšete ale, že už je to 9 měsíců. Za tu dobu už byste museli v postelích zcela jistě najít více štěnic. Lze tedy předpokládat, že ošetření bylo asi kvalitní.

8) Neobtěžujete, naše práce nás baví. Jen toho času je málo... Pokud byste byla někde v našem dosahu, není problém se zajet podívat.

Přidat nový příspěvek